monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Please help with these questions for spansih
Jim has entered the age of each of his classmates in cells A1 through A65 of a spreadsheet. Which function should Jim use to find the most common age of his c
f is the function f(x) = 2x + 5 find f(3)
The techniques of brainstorming and "blast! then refine" would be helpful to use during which step in the managerial decision-making process?
When the doorbell rings , why does helmer Say “ if it is a caller , remember that i am not at home
Rivendell is west of the Lonely Mountain. Rivendell is east of The Shire. What direction must one travel to get to the Lonely Mountain from The Shire?
Es necesario hablar con nuestro gobernador de dos____ muy importantes A.el medio ambiente B.asuntos C.la injusticia D.la necesidad
The energy releasing process that breaks down large molecules into smaller ones is what?
If a switch occurs from deposits into currency, what happens to the federal funds rate? Use the supply and demand analysis of the market for reserves to explain
Where is the genetic material located in a bacteria cell