ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
without sodium potassium pumps, cells
How long does the impression of an object present on retina? How eye perceives objects as moving?
Alan repairs televisions. His revenue is modeled by the function R(h)=10+30h for every h hours he spends repairing televisions. His overhead cost is modeled by
What is the area of the parallelogram?Please help :,)A: 23 square miliB: 80 square miliC: 90 square miliD: 45 square mili
What happened to the American economy after world war 1? The economy grew slowly The economy declined The economy grew quickly The economy stayed the same
Write an equation of a line with the given slope and y-intercept m=1/4,b=-3/4
Let n be the middle number of three consecutive integers. Write an expression for the sum of these integers. I got more questions and a lot of points!
[Basketball] True or False: The ref is the one who picks what basket you are shooting.
What is the answers 1-6
What are the solutions to the equation 1.25+r=4?