lilymolen
lilymolen
04-03-2022
Mathematics
contestada
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Respuesta :
noir38
noir38
04-03-2022
Answer:
3x36
Step-by-step explanation:
Because he is getting 36 3 times so 3x36
By a Fourth grader
Answer Link
abig4tor
abig4tor
04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
1. Mr. Davis bought solar lights for a pathway at his house. The lights cost $29.95 each and have an additional delivery charge of $2.00 per light. How much did
List 3 things that you should consider when chosing a career
Craig is training for a race. He bikes every 2 days and swims every 3 days. If he biked and swam today, how many days will pass before he bikes and swims on the
A fourth degree polynomial that has five terms could have five linear factors.
To make cheesecake, you need about 2 1/2 pounds of cheese cake. How many pounds of cream chees will you need to make 2 cheesecakes?
Which of the following are accomplishments of Aristotle
If five potatoes together have a mass of 1 kg and eight pairs together have a mass of 1200 g which has the greater mass of potato or a pair explain
Which contribution of the Maya compares to the Egyptian use of papyrus? observatories stepped pyramids codices stelae
Find the sine, cosine and tangent of A. Reduce all fractions and radicals.
which of the following is not a reason to give yourself extra "cushion" when driving? poor visibility on the road poor road conditions inclement weather none of