melekte132
melekte132
01-06-2022
Mathematics
contestada
Please solve this math word problem
Respuesta :
mariahjj14
mariahjj14
01-06-2022
It is 5 times because you have to multiple
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Tina drove 3 miles north and 4 miles west to get to her grandmother’s house. Find the distance and displacement.
A 3-ounce bottle of hand lotion costs $1.29. What is the unit price?
Exam Which sentence below uses a colon correctly? A. John Milton said: "Nothing profits more than self-esteem, grounded on what is just and right." B. Milton: "
what is the binary number for 5?
The characteristic that is most important for an advanced city is
Why is epithelial tissue important to the health of major organs?
Which molecule is a high-energy output of the light reactions? ATP hydrogen ADP oxygen
2.Morgan saves $8 each week from babysitting. How many weeks will it take her to save $192?
When it is summer at the southern tip of South America, what season is it at the southern tip of Africa?
-7 a rational or irrational number