reagan12
reagan12
03-03-2017
Mathematics
contestada
the equation of this graph is
Respuesta :
jabjong
jabjong
03-03-2017
is this what you need or? Y= 1/4x +3
Answer Link
bvby11
bvby11
03-03-2017
the answer is y=1/2x+2.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
A parent volunteer group is raising money by making custom hats to sell at school activities. They plan to sell the hats for $12. Each hat costs $6 to make. The
Abbey wants to use her savings of $1,325 to learn yoga. The total charges to learn yoga include a fixed registration fee of $35 and a monthly fee of $50. Choose
Manatees eat 112 pounds of food each day. How many pounds of food would the animal consume in August and September?
Fixed! Which organism, alive today, is most likely similar to the ancestor of these four classes of vertebrates?
Using the following information, compute the cost of direct materials used. Raw materials inventory, January 1 $ 35,000 Raw materials inventory, December 31 5
j/9 = 54 what does j equal
1) The ratio of bananas to apples is ____:____. 2) The ratio for plums to apples is______to_______. 3) For every _________apples, there are ______ plums. 4) For
how many members are in the state house
Some people aren't born with the ability to have quality friendships. True False
How did the love canal affect the soil