cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Which term means “a formal statement of opinion”? grievance resolution preamble pamphlet
Gravitational lensing occurs when ________ distorts the fabric of spacetime.
Neither lorenzo nor neha has an incentive to further increase output, nor does either have an incentive to decrease output. this outcome is an example of
An author has 18 pages to send to a publisher. The author has only small envelopes and can't fit all the pages into a single envelope. It ends up taking 6 enve
A country has $3 billion of domestic investment and net exports of $2 billion. what is its saving?
solve for x. 3^5x-9=(1/27)^2x-8 please show the steps, i can't figure this out and i'm prolly a huge idiot for not being able to figure this out. i hate math
Which change to the U.S. Constitution was a direct result of the Slave Trade Compromise?
Which is the better buy: 6 muffins for $7.59, or one dozen muffins for $14.99?
Polygon ABCD has sides with these lengths: , 5 units; , 4 units; , 4.5 units; and , 7 units. The slope of is 5, the slope of is 0.25, the slope of is -2, and th
Find f(1), f(2), f(3) and f(4) if f(n) is defined recursively by f(0)=4 and for n=0,1,2,… by: (a) f(n+1)=1f(n)