Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
In which laboratory process could a student use 0.10 M NaOH(aq) to determine the concentration of an aqueous solution of HBr? (1) chromatography (2) decompositi
A golf ball is given an initial speed of 20. meters per second and returns to level ground. Which launch angle above level ground results in the ball traveling
At a fundraiser breakfast, the bill for three glasses of orange juice and five pancake specials is $7.60, whereas the bill for one glass of orange juice and two
A distance of 1.0 × 10^−2 meter separates successive crests of a periodic wave produced in a shallow tank of water. If a crest passes a point in the tank every
Moving 4.0 coulombs of charge through a circuit requires 48 joules of electric energy. What is the potential difference across this circuit? (1) 190 V (3) 12 V
what does rumor Mean Cause I don't know what it means
During which of the working phases do historians ask a big question? A. research B. inquiry C. writing D. library
the sum of two consecutive integers is -15. what is the product of the two integers? please help!!!!
Earth's _____ cycle moves water from one reservoir to another. This cycling of materials is one of Earth's dynamic processes.
The circuit court is also known as the court of appeals. a. True b. False