jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
write a query to retrieve the empfname and emplname in a single column as ""fullname"". the first name and the last name must be separated with space.
the ordinary business of life: a history of economics from the ancient world to the twenty-first century
covers and guardrails are required in all of the following areas except: open pits ditches loading docks vats
help, very important hw!!!
On the blank provided before each number, identify the subject, simple predicate, complete subject and complete predicate. Underline the simple subject and simp
What are Situation Characteristics? (AP Human Geography)
There is a people living in the Saudi Arabia Peninsula. united diversity of
roblem 1.12: calculate the average volume per molecule for an ideal gas at room temperature and atmospheric pressure. then take the cube root to get an estimate
orinoco.com, an online seller of a variety of consumer streaming products, files a suit against the state of nevada, claiming that a nevada state law violates t
factors leading to hip subluxation and dislocation in femoral lengthening of unilateral congenital short femur