mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
How did the integrated circuit effect the development of computers? It allowed computers to be freely programmed. It allowed the use of totally electronic compu
____________ is the act or process of explaining the meaning of something. a. Nonverbal communication b. Verbal communication c. Observation d. Interpretation
which word could be used to describe 4x in the expression 4x+7
Which Byzantine empress shared power with Justinian and worked on behalf of women and the poor? A. Eleanor B. Alexandria C. Theodora D. Clotida
a 24 foot tall tree cast a 30 foot long. a 4 foot tall child is standing nearby how long is the child's shadow
how many times does 15 go into 123
a 24 foot tall tree cast a 30 foot long. a 4 foot tall child is standing nearby how long is the child's shadow
Which of these is an example of a random sample? A.Every twentieth caller to an independent radio station receives tickets to a concert. B.Customers buying a ne
A triangle has an exterior angle with a measure of 120°. Can you determine the measures of the interior angles? Explain.
one that calls Muslim worshipers to prayer