Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
what are examples of health science careers? Select five options
The sum of two numbers is 30. If three times the smaller number is equal to two times the bigger one, find the numbers.
What was the original price of a bookshelf whose sales price is $16
Helpppppp I’m begging
The average surface temperature on Jupiter is -158°F. The average surface temperature on Saturn is 50°F less than on Jupiter. What is the average surface temper
what are Properties that can be recognized only when substances react or do not react chemically with one another?
What would tell them about your functions as a medical assistant?
give the 5 concepts of physical activity and give a short example each
What was the significance of the Oklahoma land rush of 1889 ?
or Solve. –x − y = 14 x = –5